Fortinet

Celosvetovo pôsobiaca spoločnosť Fortinet Inc. bola založená v roku 2000 bývalým prezidentom a CEO spoločnosti NetScreen Kenom Xienom. Sídlo spoločnosti je v Sunnyvale v Kalifornii s pobočkami v Európe, Ázii a Severnej Amerike.

Medzi produkty spoločnosti Fortinet Inc. patria ASIC akcelerované UTM firewally FortiGate s funkciami antivírusu, antispamu, IPS, web content filtra (kategorizácia webových stránok), VPN gateway (IPSEC, SSL), Instant Messaging a P2P filtra, podporou VoIP, reportovacím a management appliance FortiAnalyzer a FortiManager, špeciálnych SMTP brán FortiMail a desktop klientským softvérom FortiClient kombinujúcim osobný firewall, antivírus, antispam, antispyware, IPS, web content filter a IPSEC klient.

Tieto firewally boli ocenené niekoľkými prestížnymi cenami v oblasti antivírovej ochrany. Dokážu odhaliť a eliminovať najnebezpečnejšie útoky ukryté v dátach prenášaných emailov, zasielané mobilnou službou MMS alebo sťahované z webových stránok (content-based threats) - vírusy, červy, nevhodný obsah webových stránok, a to bez zníženia výkonu siete.

Kľúčové výhody

Fortinet ponúka novú generáciu all-in-one bezpečnostných zariadení FortiGate, ktoré sú vybavené špeciálnym ASIC procesorom pre skenovanie sieťovej prevádzky v reálnom čase a vlastným operačným systémom FortiOS. Patrí medzi systémy komplexnej ochrany siete proti vonkajším útokom (Unified Threat Management - UTM). Tieto firewally boli ocenené niekoľkými prestížnymi cenami v oblasti antivírusovej ochrany. Dokážu odhaliť a eliminovať najnebezpečnejšie útoky ukryté v dátach prenášaných emailov, zasielané mobilnou službou MMS alebo sťahované z webových stránok (content-based threats) - vírusy, červy, nevhodný obsah webových stránok, a to bez zníženia výkonu siete. FortiGate UTM systém ponúka komplexné riešenie vo všetkých úrovniach sieťových služieb - firewall, VPN, detekcia nežiaducich prístupov a prevencia proti nim (IDP), rovnako ako antivírusová a antispamová ochrana a filtrovanie webového obsahu. Ponúka tiež celú radu nadstavbových hardvérových a softérových produktov pre logovanie dát, monitorovanie a reportovanie v reálnom čase.

  • Popredný výrobca ASIC-akcelerovaných UTM riešení
  • Automatická PUSH aktualizácia antivírusovej databázy – aktuálne signatúry za niekoľko minút
  • Licencie na HW a na jednotlivé funkcie nie sú viazané na počet používateľov
  • Plná virtualizácia, 10 virtuálnych strojov v cene v rámci zakúpeného HW
  • FortiClient - vytvorený pre extrémne jednoduché použitie, ponúka najnovšiu bezpečnostnú technológiu
  • Päť ICSA certifikácií (ako jediný výrobca bezpečnostných technológií) - firewall, antivírus, IPSec VPN, network IPS a antispam
  • Certifikácia administratívy USA (FIPS 140-2, Common Criteria EAL4+)

Vyššia úžitková hodnota

Bezpečnostné systémy a systémy pre správu a reportovanie firmy Fortinet ponúkajú najlepšiu voľbu vo svojej triede pre sedem kľúčových bezpečnostných funkcií. Produkty Fortinet sú jedinými bezpečnostnými riešeniami, ktoré sú certifikované v 5 kategóriách ICSA, disponujú vládnymi certifikáciami (FIPS 140-2, Common Criteria EAL4+) a sú certifikované organizáciou Virus Bulletin.

Vďaka schopnosti nahradiť viac bezpečnostných zariadení jedným umožňuje Fortinet svojim zákazníkom niekoľkonásobne zredukovať podnikové kapitálové a prevádzkové náklady. Fortinet ponúka jednoduché licencovanie nezávislé na počte používateľov. Nízke náklady na následnú údržbu, aktualizáciu zariadenia a technickú podporu sú tak výrazne nižšie než v prípade konkurenčných riešení, ktoré sú licencované "na používateľa".

 

Fortinet sa môže pochváliť viac než 500 tisíc inovatívnymi UTM zariadeniami nainštalovanými po celom svete a je tak v súčasnosti najrýchlejšie rastúcim dodávateľom bezpečnostných riešení.


Technický tím Toonet je držiteľom certifikácií FCNSP (Fortinet Certified Network and Security Professional).