Extreme Networks

Spoločnosť Extreme Networks ® so sídlom v Santa Clara v Kalifornii bola založená v roku 1996 a je popredným výrobcom sieťových IP switchov určených pre väčšie podnikové siete, metropolitné siete a internetové dátové centrá. Aktuálne pôsobí už vo viac ako 50 krajinách sveta a svojim zákazníkom dodala viac ako 15 miliónov ethernetových portov.

Hlavnú ponuku spoločnosti Extreme Networks tvoria dve rady výkonných modulárnych switchov: Summit a Black Diamond. Tieto produkty sú charakteristické svojou vysokou výkonnosťou, jednoduchou inštaláciou i obsluhou a zároveň nízkymi nákladmi.

Extreme Networks je spoločnosťou založenou na inováciách. Zároveň je súčasťou Green Environmental Compliance Programu. Ide o program vývoja takých produktov, ktorých výroba a predovšetkým používanie minimalizuje nepriaznivé vplyvy na životné prostredie (napr. šetrí el. energiu tým, že switche vypínajú nepoužívané napájané zariadenia).

Zaujímavosti

Sledujte VIDEO novej firemnej stratégie spoločnosti Extreme Networks: "It 'time to redefine Mobility".

Sledujte VIDEO Interop SHOW (tím Extreme Networks vytvoril skutočne unikátny zážitok, ktorý vyvolal veľkú pozornosť a záujem).

Kľúčové výhody riešenia

Extrémne vysoká výkonnosť

- hardwarovo riešené prepínanie rýchlosti média (wire speed) s možnosťou implementácie QoS služieb bez degradácie výkonu dramaticky zvýši výkonnosť sieťových aplikácií.

Jednoduchosť

- použitím rovnakého hardvérového modulu pre prepínanie (ASIC) a tiež rovnakého operačného systému ExtremeXOS ™ vo všetkých produktoch sa výrazne znižuje zložitosť návrhu, implementácie a správy daného IP sieťového prostredia.

Nízke náklady

- vďaka dostatočne hardwarovo dimenzovaným switch-om (výkonnostne i pamäťovo) nie sú po celú životnosť týchto riešení vyžadované žiadne hardvérové upgrady. To spolu s bezplatnými softvérovými upgradami a minimálnymi nárokmi na ľudské zdroje umožňuje vytvárať siete s prvotriednymi službami pri výrazne nižších nákladoch.


- kvalita spojenia a dostupnosť hlasových služieb - centrálne a prístupové switche Extreme Networks poskytujú nízku latenciu a zabraňujú rozpojovaniu hovorov. Sú tak ideálnym riešením pre poskytovanie hlasových služieb.
- bezpečnosť - produkty Extreme Networks sú tiež zamerané na zabezpečenie drôtových a bezdrôtových konvergovaných sietí. Tieto produkty vám umožnia oddeliť vaše sieťové zdroje, implementovať firewally podľa požiadaviek regulátora a integrovať IPS systémy do siete.


- správa riešení - všetky produkty majú rovnakú správu architektúry a vzhľad. Nástroje pre správu siete sú prepojené s mnohými aplikáciami pre monitorovanie vašej konvergovanej siete a prinášajú tak zjednodušenie každodenných zmien a aktivít.